Корзина
7 отзывов
+380933254118
участь у форумі поводження з відходами
Контакты
ООО «НПП «ЭКОНИС-ЦЕНТР», ТОВ «НВП «ЕКОНІС-ЦЕНТР»
Наличие документов
Знак Наличие документов означает, что компания загрузила свидетельство о государственной регистрации для подтверждения своего юридического статуса компании или физического лица-предпринимателя.
+38050363-64-49офис
+38067503-27-08офис
+38093325-41-15Владимир Иванович
Владимир Наумов
УкраинаДнепропетровская областьКаменскоеул. Беседова, 56/3051938
Карта

участь у форумі поводження з відходами

участь у форумі поводження з відходами

участь у Національному форумі поводження з відходами в Україні: законодавство, економіка, технології

10-11 листопада 2015 року відбулось найбільш впливова подія року в сфері поводження з відходами в Україні з назвою «Національний форум поводження з відходами в Україні: законодавство, економіка, технології». На форумі були присутні всі зацікавлені сторони.

Депутати верховної ради України – повідомили про стан імплементації екологічних законів, а саме про розгляд 5 законотворчих ініціатив сесії 06.11.15 які безпосередньо стосуються даної тематики.

В.о. міністра екології  Сергій Курикін доповів про розроблення та затвердження плану КМУ, щодо імплементації актів права ЄС у сфері поводження з відходами.

Представники асоціації та об’єднань переробників вторинної сировини, тари та упакови, виробництв навели своє бачення сучасних проблем та шліхів для їх вирішення.

Наукові установи та громадські об’єднання повідомили про розробки у сфері поводження з відходами та навели пропозицій та сподівання для даної галузі.

Загалом під час форуму можна було виокремити 2 складові. Перша: сучасний стан у сфері поводження з відходами та друга майбутнє у сфері поводження з відходами.

 

Сучасний стан у сфері поводження з відходами – як він виглядає по результатах форуму у 2015р.

Досягнення ― за два роки значні зміни відсутні, прийнято лише ряд документів які врегульовують питання з вторинною сировиною (нафтопродукти).

Все інше не розв’язані проблеми:

7% площі нашої країни займають звалища відходів.

Дозвільна система в сфері поводження з відходами загалом не працює згідно чинного законодавства, а саме:

Декларація на відходи – в ряді областей України заявлено, що дозвільні центри приймають на розгляд даний документ. Але законодавчо визначеного порядку на подачу даного документу на даний час відсутній. Слід зауважити що в Дніпропетровській області працює пілотний проект розміщений за посиланням menr.in.ua, але законних підстав для легітимності поданих декларацій не приведено.

Дозвіл на відходи – законодавчо невпорядковано процедуру їх отримання, подачі, видачі, розгляду.

Реєстрові карти утворення, оброблення та утилізації відходів – на даний час їх ведення передбачає, повідомлення місцевими департаментами виробників (які мають Пзув < 1000) на початку року, що їм необхідно подати до головних управлінь Держсанепідслужби області та в департаменти екології на розгляд та узгодження реєстрових карт відходів. Дане повідомлення не ведеться.

Статистика про обсяги утворення відходів в Україні спотворена бо дані збирають 2 державні установи Держстат та Мінприроди України і між ними різниця сягає 20%.

Клас небезпеки відходів – на даний час законодавчо діючих методик, технічних умов, Гостів, СанПін визначення класу небезпеки відходів немає.

Майбутнє сфери поводження з відходами в Україні.

Приймання одної з трьох наявних концепцій поводження з відходами. Різниця між концепціями полягає в тому на кого припадає найбільший тягар у поводженні з відходами чи то державна монополія, чи частий капітал чи змішане поводження.

Приймання нового класифікатору відходів створеного на базі європейського класифікатору відходів (вже розроблений науковцями, направлений на розгляд до Мінприроди).

Збирається методична база науковими установами для переходу від прийнятих зараз 4 класів відходів до 3 типів прийнятих в ЄС (роботу ведуть установи  Держсанепідем служби).

Роботи над новим законом України «про відходи» завершуються на базі Мінприроди і з часом буде переданий до Верховної ради.

Законодавче прийняття роздільного збору сміття та облаштування структури в населених пунктах для функціонування такої системи (на форумі кураторами проектів наведено приклади реалізації роздільного збору в населених пунктах України).

Значне збільшення вартості захоронення відходів.

Висновок: форум був дуже цікавим та інформативним, зібрав дійсно зацікавлених проблемою поводження з відходами.

Предыдущие новости